Перед використанням Біг-Бегів рекомендується ознайомитися з правилами експлуатації, які дозволять не тільки продовжити термін служби м'яких контейнерів, а й скоротити витрати при зберіганні і транспортуванні сипучих вантажів.
1. Для збереження цілісності контейнера необхідно забезпечити запас міцності 5:1. В такому випадку допускаються короткочасні перевантаження і ривки. Однак не слід нехтувати правилами стропування, їх дотримання допоможе уникнути навантаження на окремі вузли контейнера і обриву строп (петель).
2. Контейнери встановлюються вертикально, рівно і щільно один до одного, в тому числі під час штабелювання. В іншому випадку, існує високий ризик перекидань і просипів сипучих матеріалів.
3. При перевезенні контейнера з вантажем на навантажувачі слід дотримуватися мінімальної висоти підйому вил.
4. Вважається неприпустимою експлуатація контейнера (завантаження-вивантаження, переміщення), якщо температура продукту або навколишнього середовища нижче -25оС і вище + 60оС.
5. При будь-яких операціях з контейнерами забороняється перебування людей в зоні можливого падіння контейнера.
6. Рекомендується використовувати захист для контейнерів від атмосферних опадів, а також з метою уникнення прямого потрапляння сонячних променів.
7. Для уникнення розриву контейнеру з двома стропами максимально допустима відстань між петлями при підвішуванні не повинна перевищувати 0,4 м.
Перед завантаженням контейнера необхідно провести ретельний огляд з метою виявлення:
- пошкоджень;
- сторонніх предметів або залишків сипучих матеріалів;
- вологи;
- неналежного розміщення поліетиленового вкладиша;
- інших відхилень.
Забороняється будь-який контакт контейнера з:
- гострими предметами;
- агресивними речовинами хімічного походження.
1. Перед заповненням контейнера сипучим вантажем необхідно вставити вкладиш і наповнити його повітрям (при наявності поліетиленового вкладиша). Потім слід підвісити контейнер на навантажувач або завантажувальний пристрій так, щоб днище торкалось платформи, на якій здійснюється завантаження, і лише потім закріпити вкладиш у горловини. При цьому не слід забувати про правила кутів розведення / зведення строп.
2. При завантаженні контейнера сипучою продукцією слід застосовувати вібрацію, що дозволить максимально ефективно використовувати ємність контейнера і підвищити його стійкість під час завантаження.
Зразкові характеристики вібруючого пристрого: амплітуда 1,2-2,0 мм, частота 10-50 Гц, час вібрування - 1,5-2,0 хвилини.
3. Вважається неприпустимим різке наповнення контейнера продукцією, а також перевищення максимального показника вантажопідйомності.
4. Після того, як контейнер завантажений і знятий, необхідно провести герметизацію вкладиша (при його наявності). Для цього горловина вкладиша закручується і перев'язується шнуром або липкою стрічкою в нижній частині, потім кінець вкладиша перегинається, обидві частини горловини зв'язуються і закріплюються у внутрішній частині контейнера.
5. При наявності на контейнері спеціальної кишені, в неї вкладаються супровідні документи.
1. Перед початком навантаження або вивантаження контейнерів слід упевнитися в справності наступних механізмів:
- вантажних елементів контейнера;
- вантажозахоплювальних механізмів;
- вантажопідіймальних механізмів.
2. Необхідно уникати навантаження на окремі вузли і дотримуватися правил стропування в цілому.
3. Перевозити контейнер на навантажувачі слід на мінімальній висоті підйому вил.
4. Швидкість підйому / опускання контейнера не повинна перевищувати 0,2 м/с. При цьому необхідно уникати ривків і різких зупинок, що може привести до розгойдування контейнера і його падіння.
5. Вважається неприпустимим переміщення контейнерів волоком.
6. Допускається короткочасне зберігання контейнерів на складах і відкритих майданчиках. Останні повинні мати тверду поверхню з обладнаним стоком для води і давати можливість здійснювати вантажними механізмами завантаження / розвантаження заповнених контейнерів в рухомі засоби транспорту (автомобілі, залізничні вагони та ін.).
7. При зберіганні контейнерів на відкритій ділянці рекомендується вкривати їх брезентом або чорною п/е плівкою. Це обумовлено тим, що на зовнішню оболонку контейнера згубно впливає вплив ультрафіолету і видимого світла, не дивлячись на наявність в тканини УФ стабілізаторів.
8. При зберіганні на відкритих майданчиках наповнені продукцією контейнери самого нижнього ряду слід розташовувати на піддонах або дерев'яних настилах.
9. Штабелювання контейнерів слід здійснювати впритул, зберігаючи вертикальне положення. Починаючи з 2-го ярусу контейнери необхідно встановлювати з відступами, рівними половині їх діаметра по всьому периметру штабеля.
Висота штабелювання контейнерів з вантажем залежить від їх типу:
- контейнери об'ємом до 1 м3 штабелюються в 4 яруси;
- контейнери об'ємом до 1,5 м3-до 3 яруси;
- контейнери об'ємом 2-3 м3 - в 1 ярус.
10. Штабелі контейнерів необхідно розташовувати на відстані один від одного для забезпечення вільного проходу транспортних заводських засобів.
11. Розбирання штабеля контейнерів здійснюється за зворотним принципом його формування.
12. У період роботи опалення контейнери повинні розташовуватися на відстані не менше 1 м від нагрівальних приладів.
13. При мінусових температурах не рекомендується розміщувати контейнери на відкритій поверхні майданчика або транспортного засобу, тому що можливо примерзання і обрив строп при піднятті контейнерів.
Розвантаження контейнерів, як правило, здійснюється гравітаційним способом або пневмотранспортом.
1. Перед початком розвантаження контейнера зі спеціального кишені (якщо такий є) слід витягти документи.
2. Закріпити вкладиш з метою запобігання його попадання разом з вантажем в бункер (при його наявності).
3. Закріпити стропами контейнер за вантажні елементи.
4. Підняти та перемістити контейнер до місця розвантаження.
5. При розвантаженні за допомогою розрізання днища слід застосовувати спеціальний ніж, прикріплений до бункера або встановлений на штанзі, з метою виключення знаходження рук людини під контейнером.
Розвантаження за допомогою розв'язання нижнього люка здійснюється тільки в зафіксованому положенні контейнера на опорній рамі.
При розвантаженні контейнера в прийомні бункери робочий персонал повинен перебувати з навітряного боку і дотримуватися правил технічної безпеки, використовуючи засоби індивідуального захисту.